Răspuns :
Răspuns:
Cat costa un kg de nectarine?
20:5=4
câte kilograme de nectarine putem cumpăra cu 28 RON?
28:4=7
Răspuns:
20 : 5 =4 (1 kg nectarine)
28 : 4 = 7 (kg nactarine cu 28 ron)
Răspuns:
Cat costa un kg de nectarine?
20:5=4
câte kilograme de nectarine putem cumpăra cu 28 RON?
28:4=7
Răspuns:
20 : 5 =4 (1 kg nectarine)
28 : 4 = 7 (kg nactarine cu 28 ron)