Mama a cumparat 6 paini si 8 cornuri care au costat 40 de lei , iar Andreea a cumparat 3 paini si 12 cornuri care au costat 36 de lei . Stiind ca au cumarat produse de acelasi fel , afla cati lei costa o paine si cati lei costa un corn .
Ofer coroana la primul raspuns corect !