4. Ana a cumpărat câteva ilustrate la pre-
tul de 12 lei. Dan a cumpărat tot atâtea
ilustrate, dar la preţul de 15 lei. Ştiind
că Ana a cheltuit 60 de lei, aflați cât a
cheltuit Dan.
a) Organizați datele problemei într-un
tabel.
b) Scrieți rezolvarea cu justificări.
c) Numiţi metoda de rezolvare a
problemei
am nevoie acum de acest
raspuns cine mă ajută primeste 1.000.000.000.000.000.000.000 de coroane vă rog frumos​