Răspuns:
Explicație pas cu pas:
a + b + c = 537309
a + b = 354309
b + c = 210904
354309 + c = 537309
c = 537309 - 354309
c = 183000
183000 + b = 210904
b = 210904 - 183000
b = 27904
27904 + a = 354309
a = 354309 - 27904
a = 326405
verificare :
326405+ 27904+183000=537309
b ) a + b + c = 173000
a + b = 90000
b + c = 139270
90000 + c = 173000
c = 173000 - 90000
c = 139270
83000 + b = 139270
b = 139270 - 83000
b = 56270
56270 + a = 90000
a = 90000 - 56270
a = 33730
verificare :
33730 + 56270+ 83000=173000