100kg mere costa 1645 lei cit costa 13 intregi si 75 kg​

Răspuns :

Răspuns:

100kg=1645

1kg=1645/100=16,45 lei

[tex]13 \times \frac{75}{1} = \frac{13 + 75}{1} = 88[/tex]

88kg*16,45=144,7 lei costa