Abdoy1111ask Abdoy1111ask Matematică a fost răspuns Doua kilograme de pere costa cit rei kilograme de mere.Maria a cumparat un kilogram de mere si un kiloram de pere.achitind suma de 10 lei.determinati preul unui kilogram de pere. Va rog rezolvarea prin sistem!!!! ❤