Irina a cules 60 vișine. Ea și-a chemat 10 prieteni și le va împărți în mod egal tuturor. Ea are nevoie de cănuțe pentru a pune vișinele. O cană costă 5 lei. De câți lei are nevoie Irina pentru a cumpăra cănile, dacă într-o cană întră 3 vișine?


Repedeeee​