Cosmin200477ask Cosmin200477ask Matematică a fost răspuns 1. Dacă micşorăm cu 1 leu pretul unei ciocolate şi cu 1 leu preţul unui suc, constatăm că ciocolata ar fi de 3 ori mai scumpă decât sucul, care este cu 4 lei mai ieftin. Ce preț are ciocolata? Dar sucul ?