Răspuns:
32÷8=4(împărțim cât a costat la cât s a cumpărat și am aflat ca o plasa costa 4 lei fiecare)
4×6=24(vom cumpara 6 plase cu 24 de lei deoarece am înmulțit 4 lei cât costa o plasa cu cate vrem sa cumparam și ne da 24)
4×9=36(de 36 de lei vom cumpara 9 plase deoarece o plasa costa 4 lei și 9×4 este 36)