Mihaigeorgiana320ask Mihaigeorgiana320ask Matematică a fost răspuns 11 Fructele culese au fost duse pentru vânzare la un aprozar. în tabelul de mai jos estetrecut pretul fiecărui kilogram.Câte kilograme de pere se pot cumpăra cu 20 de lei?Scrie, pe spatiul dat, rezolvarea.