Tomileutzu12ask Tomileutzu12ask Matematică a fost răspuns 2kg de prune și 3 kg de kiwi costa 14,80 lei. Calculați cat costa un kg de prune și un kg de kiwi daca 6kg prune și 5kg kiwi costa 30,80 lei.vă rog repede