personalul unei gradinite a cumparat 3 mingi si 4 masinute, pentru care a platit 146 de lei. Dupa un timp,s au mai cumparat la acelasi peret 3 mingi si 7 masinute, in valoare de 224 de lei . Cat costa o masinuta?Dar o minge? Va rog faceti si verificarea!! dau coroana!! va rogg