Un kilogram de mere şi un kilogram de pere costa impreuna 5 lei.
iar un kilogram de pere şi un kilogram de gutui costă impreună 8
lei. Cât costă impreună 3 kilograme de mere, 5 kilograme de
pere si 2 kilograme de gutui?




VA ROOG URGEEENT


DAU COROANA​