Răspuns :
Răspuns:
Salut!
Daca stim ca 3 litri de ulei costa 15 lei, pentru a afla cat costa un litru impartim 15lei la 3litri
15:3=5
deci un litru de ulei costa 5 lei
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!
Răspuns:
Salut!
Daca stim ca 3 litri de ulei costa 15 lei, pentru a afla cat costa un litru impartim 15lei la 3litri
15:3=5
deci un litru de ulei costa 5 lei
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!