In 3 lăzi sunt 130 kg de pere. In prima ladă sunt cu 10 kg mai mult decât în a doua şi de două ori mai
puține kilograme decât în cea de-a treia ladă, știind că 1 kg de pere costă 5 lei, află cât costă perele din fiecare ladă.

va rog dau 40 puncte pls​