Gabrielabutuc50ask Gabrielabutuc50ask Matematică a fost răspuns Un kg de cozonac costa cat 3 kg de bezele. Maria cumpără 4 kg de bezele și un cozonac de 2 kg, plătind în total 70 lei. Cât costa 1 kg de cozonac? Dar 1 kg de bezele? Prin metoda comparației daca se poate. Vă roggg dau coroană.