Să se afle cât costă 1 kg de făină şi cât costă 1 l de ulei, stiind că:
5 kg de făină şi 6 l de ulei costă 39 lei, iar 10 kg de făină şi 6 l de ulei
costă 54 lei.
Repede vă rogg, dau coroană​