O familie a cumpărat 10 cornete de înghețată, plătind 30 lei. Ancuța, fiica cea mică, mai cumpără 3 înghețate pentru prietenele ei. Câți lei va plăti pentru ele? Puteți să-mi dați pe caiet?​