Pentru 4 acadele și 3 ciocolate, mama a plătit 20 de lei. În altă zi a cumpărat 4 acadele și 5 ciocolate și a plătit 28 de lei. Cât costă o acadea? Dar o ciocolată? Va rog frumos sa ma ajutati...Daca se poate sa puneti poza. Multumesc.O seara frumoasa!