Cristeacarmen00ask Cristeacarmen00ask Matematică a fost răspuns 9 sticle de ulei şi 4 kg de zahăr costă 66 de lei.9 sticle de ulei şi 2 kg de zahăr costă 60 de lei. prin metoda comparatiei daca e rezolvare de clasa a patra dau coroana