Răspuns :
Răspuns:
32 kg banane ...........86 kg portocale .........536 lei I*3
96 kg banane ...........52 kg portocale .........784 lei
96 kg banane ............258 kg portocale .........1608 lei
96 kg banane.............52 kg portocale .......... 784 lei
( - )
// 206 kg portocale ...824 lei
Aflati cati lei costa 1 kg de portocale .
824:206 =4 lei
Aflati cati lei costa 1 kg de banane .
[ 536-(86*4)]:32=(536-344):32=192:32=6 lei
Sper ca te-am ajutat
(Coroana )!!!
824:206=4 (lei)
[536-(86*4)]:32=(536-344):32=192:32=6 (lei)
Sper ca te-am ajutat!
[536-(86*4)]:32=(536-344):32=192:32=6 (lei)
Sper ca te-am ajutat!