Răspuns:
Trebuie sa aflam cat costa 1kg de prune, impartim pretul platit la kilogramele cumparate.
32:8=4lei kilogramul
40:10=4lei kilogramul
24:6=4lei kilogramul
deci de fiecare data a platit acelasi pret pe kilogramul de prune
Explicație pas cu pas: