Ajutați-mă dau 50 de puncte!! ​

Ajutațimă Dau 50 De Puncte class=

Răspuns :

Răspuns:

4

.1+2+2^2+2^3+2^4+2^5

1+2+4+16+32=55

55 nu este divizibil cu 7

5

1.Cat costa 1 kg de mere?

28:7=4 lei.

2.Cat costa 11 kg de mere?

4x11=44lei

6.

41/5=8 întregi 1/5

Numerele sunt 40 și 42