Răspuns:
4
.1+2+2^2+2^3+2^4+2^5
1+2+4+16+32=55
55 nu este divizibil cu 7
5
1.Cat costa 1 kg de mere?
28:7=4 lei.
2.Cat costa 11 kg de mere?
4x11=44lei
6.
41/5=8 întregi 1/5
Numerele sunt 40 și 42