Gergelyevelin1223ask Gergelyevelin1223ask Matematică a fost răspuns raul a cumpărat din piata 3 kg de mere cu 2 lei kilogramul și 3 kg de pere cu 3 lei kilogramul.Raul afirmă:" Am plătit în total 15 lei"Afirmația lui Raul estea adevărată b falsă explicație vă rog dau coroană