Mădălina cumpără 4 prăjituri şi 6 sucuri plătind 42 de lei, iar Beatrice
cumpără 4 prăjituri şi 8 sucuri plătind 52 de lei. Câți lei costă o prăjitură?
dar un suc? prin metoda comparatiei​