Anonimask Anonimask Matematică a fost răspuns 12 Pentru 25 kg de portocale și 25 kg de mere s-a plătit suma de 250 de lei. Ştiind că 1 kg de portocale are același preț cu 1 kg de mere, află cât costă 1 kg de fructe din fiecare fel. • Rezolvă problema în două moduri. 56 Matematica