Pentru 5kg de mere și 2kg de banane s-au plătit 20 lei ,iar pentru 3kg de mere și 2kg banane s-au plătit 16 lei . Cât costă 1 kg de mere? Dar 1 kg de banane? Repede vă rog că la 16 trebuie să dau tema!​