320 kg mere......... 160 kg pere..............1600 lei
160 kg mere.......... 120 kg pere...............960 lei |×2
-----------------------------------------------------------------
320 kg mere.......... 160 kg pere............ 1600 lei
320 kg mere........... 240 kg pere........... 1920 lei
-----------------------------------------------------------------
80 kg pere............... 320 lei
1 kg pere................... 320:80=4 lei
160 kg pere......... 160×4=640 lei
320 kg mere............ 1600-640=960 lei
1 kg mere................ 960:320= 3 lei
Coroană?