Răspuns:
12 lei un kg pere si 19 lei un kg mere
Explicație pas cu pas:
o sa inmultesti de 2 ori prima coloana adica aceea cu 4 kg mere si 3 kg mere iar pe a 2 de 3 ori si inmultesti si bani si fructele . le scazi si o sa iti ramana 1 kg mere si 19 lei . ai aflat cat este un kg de mere si o sa inmultesti 4x19 care este 76.scazi 112 din 76 si iti ramane 36. imparti 36 la 3 si iti da 12 . 12 lei este un kg de pere