Răspuns :
Răspuns:
36 pentru ca împărți 20 la 5 și apoi înmulțește rezultatul cu 9
Răspuns:
20:5=4( costa un 1 kg de pere)
4×9=36(9 kg de pere costa)
Răspuns:
36 pentru ca împărți 20 la 5 și apoi înmulțește rezultatul cu 9
Răspuns:
20:5=4( costa un 1 kg de pere)
4×9=36(9 kg de pere costa)