Ghitescuaditaask Ghitescuaditaask Matematică a fost răspuns Un urs de jucărie costa 18 lei, iar un pinguin 24 lei, cât vor costa, în total, 4 ursi și 4 pinguini de același fel? Vă rog, dau coroana la primul!