Un elev a cumpărat 6 caiete și 9 creioane pentru care a plătit 54 de lei. Un alt elev a cumpărat 14
caiete și 21 de creioane de același fel.
a) Aflați câți lei a încasat librăria de la cei doi elevi.
b) Câți lei costă un creion, știind că un caiet costă de 3 ori mai mult?
Va rog Ajutați-mă dau coroana ​