Adsim70ask Adsim70ask Matematică a fost răspuns La un magazin cu suma de 100500 lei se pot cumpara 9 kg de orez și 6 kg de făină. Cât costă 1 kg orez și cât costă 1 kg de făină, dacă 1 kg orez și 1 kg făină costă in total 12500 lei?