Patricgroza03ask Patricgroza03ask Matematică a fost răspuns Dacă ai 19 periuțe și 8 săpunuri costa 252 lei, iar 3 periuțe și 8 săpunuri costa 60 lei,calculati suma de bani necesara pentru a cumpăra 10 periuțe și 7 săpunuri........ Pls