Adelaniculae3ask Adelaniculae3ask Matematică a fost răspuns ştiind că 6 kg de piersici costă 36 de lei, tot atât cât 9 kg de mere, să se afle cât costă 1 kg depiersici și cât costă 1 kg de mere?Va rog Ajutați-mă dau coroana