Ifrimdenisa19ask Ifrimdenisa19ask Matematică a fost răspuns Metoda reducerii la unitateDashboard / Cursurile mele / MRU I METODA REDUCERII LA UNITATEebareCât costă 3 kg de pere, dacă 5 kg costă 30 de lei?mitîncădin 1,00Răspuns:are cu