Ifrimdenisa19ask Ifrimdenisa19ask Matematică a fost răspuns Metoda reducerii la unitateashboard / Cursurile mele, MRU / METODA REDUCERII LA UNITATEre9 kg de mere costă 81 de lei. Cât costă un kilogram de mere?itică71,00Răspuns:re cu