dacă 2 kg de mere și 3 kg de pere costa împreună 26 RON atunci 6 kg de mere și 9 kg de pere costă împreună....lei.​

Răspuns :

Dacă ai 3kg+2kg=5kg deci 5kg×5kg×5kg=15kg

asa ca faci 26+26+26=78.

Sper ca team ajutat!

Răspuns:

26 × 3=78 RON deoarece dacă te uiți mai atent vei obs ca kg de mere și pere sunt inmultiye cu 3