am nevoie urgent de ajutor!!!
trebuie sa rezolv o problema :
la un magazin alimentar s-au vandut luni 300 franzele iar marti 350.Marti s-au incasat cu 200 lei mai mult decat luni.La ce pret s-a vandut o franzela ?
dau coroana !!!!!!​