Răspuns :
56:7=8 lei ( costa 1 kg )
8×5=40 lei ( costa 5 kg de capsuni )
Răspuns:1 kg de capsuni=56÷7=8
Iar 5 kg costă 8×5=40
Explicație pas cu pas:
56:7=8 lei ( costa 1 kg )
8×5=40 lei ( costa 5 kg de capsuni )
Răspuns:1 kg de capsuni=56÷7=8
Iar 5 kg costă 8×5=40
Explicație pas cu pas: