XX.4.161. Pentru 3 kg de zahăr şi 4 kg de făină mama Irina plăteşte 17 lei. Pentru 8 kg de
zahăr şi 2 kg de făină plăteşte 28 de lei.
Cât costă un kilogram de făină? Dar unul de zahăr?​