DaisyCrazyask DaisyCrazyask Matematică a fost răspuns La un magazin se vinde portocale în pachete de 5kg cu prețul de 130 lei. Și 4 pachete de 2kg cu prețul de 64 lei. Care cumpărături este mai eficientă? Argumentați.