1
Completează tabelul cu lista cumpărăturilor
făcute de tata.
Produsul
Cantitatea Preţul Costul
lapte
3
5 lei/l
?
rosii
5 kg
3 lei/kg
?
mere
3 kg
4 lei/kg
pâine
2 buc.
2 lei/buc.
?​