Răspuns:
Pai sunt 2 motive. Economie de timp si bani.
Explicație pas cu pas:
la primul pachet 140/5=28 lei/kg
al doilea 66/2=33 lei/kg
Ceea ce inseamna ca pachetul de 5 kg este mai apreciat din punct de vedere financiar, fiind cu 5 lei mai putin/kg si mai e si optiunea de timp, aprovizionarea se face mai rar