Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
10 kg ...................30 lei
1 kg .................?
30 lei : 10 kg = 3 lei costa 1 kg de mere
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
10 kg ...................30 lei
1 kg .................?
30 lei : 10 kg = 3 lei costa 1 kg de mere