Răspuns :
Explicație pas cu pas:
12×2=24(chifle costa 12 lei)
2×4=8(lei) costa 4 chifle
Sper ca te am ajutat. ;)
12:2= 6 (chifle costa 12 lei) -> 4(cate chifle iti cere) • 2 lei (cat costa o chifla)= 8 lei (costa 4 chifle) ((((vreau coroana-sper ca te-am ajutat))))