Balogsebi2727ask Balogsebi2727ask Matematică a fost răspuns 6 prăjituri și 4 gume costă 42 lei. 4 prăjituri și 3 gume costă 29 lei. Cât costă o gumă și cât costă o prajitură? Am nevoie să rezolv prin metoda compararii.