Lilililiana076ask Lilililiana076ask Matematică a fost răspuns Cum rezolvăm problema ,copii nu au facut împărțirea. E cl 2a. Cum o rezolvăm? Iata problema: Pentru 5 prăjituri s-ar plati cu 24 de lei mai mult decât s-ar plati pentru două prăjituri. Cât vor costa 6 prăjituri?