EXERSEAZĂ!
De la o cofetărie, Maia a cumpărat două îngheţate şi 4 prăjituri, plătind 26 lei. In altă zi, la aceleaşi
preţuri, a cumpărat două îngheţate şi 6 prăjituri de același fel cu primele, plătind 34 lei.
Câti lei costă înghetata? Dar prăjitura?