Vaduvacosmin12ask Vaduvacosmin12ask Matematică a fost răspuns Mara cumpără de la piata 2 kg portocale si 3 kg mere pe care plătește 19 lei . Stiind ca pe mere a dat cu 1 leu mai putin decat pe portocale, sa se afle cat costa kg de mere si kg de portocale